Start Sport Žigićev gol dovoljan za pobedu nad Bugarima

Žigićev gol dovoljan za pobedu nad Bugarima

Naša fudbalska reprezentacija ima očajnu godinu iza sebe, ali je ipak uspela da je završi trijumfom nad izabranicima Lothara Mathausa.

Očajno vreme, ali i činjenica da ni Bugarima ne cvetaju ruže (još se pamti poraz od 4:0 na Wembleyu) uzrokovao je da se na tribinama nađe svega oko 1,500 gledalaca, koji i nisu mogli da vide mnogo toga. Meč su u našem timu započela tri debitanta – Ljajić, Jorgačević i Mirić.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su oba tima stvorila dve odlične šanse, ali Božinov, odnosno Radosav Petrović nisu znali da ih iskoriste. Ni nastavak igre nije mnogo toga promenio, ali je Nikola Žigić ipak doveo naš tim u vođstvu u završnici utakmice, nakon odličnog dodavanja još jednog debitanta, Veseljka Trivunovića. Žigić je meč završio u drugom minutu nadoknade, jer je isključen zbog drugog žutog kartona.

Nadajmo se da će ovaj rezultat biti podstrek da naredne godine zaređamo sa pobedama i tako ostane barem u igri za baraž ua EURO 2012.