Start Sport Žigić doneo Liga kup Birmingemu!

Žigić doneo Liga kup Birmingemu!

Naš reprezentativac najzaslužniji je za iznenađenje i nastavak agonije Arsenala koji nikako da osvoji neki trofej.

Iako mnogo osporavan ove sezone, Žigić je bio ključna figura meča, na kome je postigao vodeći gol i učestvovao u akciji kod drugog gola.

Birmingem je poveo u 28. minutu golom Žigića glavom, da bi Arsenal ipak uspeo da izjednači u završnici poluvremena. U drugom delu meča, tim iz Londona bio je mnogo bolji, stvarao je šanse, ali je odbrana Birmingema, na čelu sa odličnim Benom Fosterom odolevala.

U 83. minutu Aleks Mekliš napravio je sjajan potez. Na teren je poslao Nigerijca Martinsa, koji je sedm minuta kasnije rešio utakmicu. Žigić je jednu dugačku loptu glavom spustio u šesnaesterac, Koščelni i Ščešnji očajno su se sporazumeli, a Martins je to iskoristio i smestio loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Dva minuta nakon toga menadžer Birmingema izveo je Nikolu Žigića i tako omogućio srpskom napadaču da dobije ovacije na Vembliju.

Ekipa Birmingema je tako došla do drugog trofeja u istoriji kluba. Prethodni je takođe bio Liga kup, a osvojen je davne 1963. godine. Sa druge strane, Arsenal je bez velikog trofeja od 2005. godine.