Start Sport Zelena Šuma izgorela u paklu Pionira!

Zelena Šuma izgorela u paklu Pionira!

U šestom kolu Evrolige, Partizan je pred domaćim navijačima savladao favorizovani Žalgiris sa 68:62, i tako došao do trećeg trijumfa u nizu.

Partizan sada ima skor od četiri pobede i dva poraza i na najboljem je putu da se plasira u Top 16 fazu najjačeg evropskog košarkaškog takmičenja.

Tim iz Litvanije delovao je preplašen atmosferom u Pioniru pa je naš šampion već posle pet minuta vodio sa 9:2, ali su se gosti pribrali i stigli do minusa od jednog poena.  Ipak, Partizan onda ulazi u seriju i konstantno povećava razliku, pa je rezultat na kraju poluvremena bio 44:29. Prednost je u 24. minutu skočila na plus 21 (52:31), ali se gosti nisu predavali, pa su stigli do minus 10. Ipak, da nemaju čemu da se nadaju, Litvancima je objasnio junak pobede, Dragan Milosavljević koji je početkom četvrte deonice postigao sedam od devet poena za Partizan, i tako doprineo da njegov tim povede sa 15 poena razlike.

Žalgiris je do kraja samo uspeo da smanji prednost, ali pobeda više nije dolazila u pitanje.