Start Sport Više nema dileme – Barselona je najbolji klub na svetu!

Više nema dileme – Barselona je najbolji klub na svetu!

Fudbaleri Barselone postali su klupski prvaci sveta pošto su u finalu takmičenja FIFA u Jokohami pobedili brazilski Santos sa 4:0.

[youtube kp_P8CNRAgc]

Tim  Pepea Gvardiole je tako potvrdio ono što su već svi znali – da je Barselona u ovom trenutku bez dileme najbolji tim na svetu. U finalnom duelu nije bilo neizvesnosti pošto je Barsa od početka do kraja utakmice dominirala i tako postala prvi tim koji je ovo takmičenje osvojio dva puta. Prethodno su Katalonci bili najbolji 2009. godine, dok su 2006. u finalu izgubili od Internasionala. Golove za prvaka Španije i Evrope postigli su Mesi u 17. i 82. minutu, Ćavi u 24. i Fabregas u 45. minutu.

Iako je finalna utakmica najavljivana kao duel Lea Mesija i supertalentovanog Nejmara, od toga nije bilo ništa. Barsa je u potpunosti zagospodarila terenom od samog početka, a nakon nekoliko odličnih prilika gol je u 17. minutu postigao Mesi.

Omaleni Argentinac prihvatio je u kaznenom prostoru asistenciju Ćavija, a onda je majstorskim potezom prebacio golmana Rafaela i poslao loptu u mrežu. Već u 24. minutu pobednik je praktično i odlučen. Nastavio je tim Pepa Gvardiole da vrši pritisak na protivnika, a ovoga puta gol je postigao Ćavi nakon asistencije Danija Alvesa.

Do kraja poluvremena katalonski tim postigao je i treći gol. Santos je delovao potpuno izgubljeno, praktično nije imao nijednu priliku, a u 45. minutu posle prelepe akcije i nekoliko intervencija golmana i odbrane Santosa lopta se odbila do Fabregasa koji je lagano sproveo u mrežu.

I u drugih 45 minuta Barselona je bila mnogo bolja ali je, zadovoljna rezultatom iz prvog dela, igrala u znatno slabijem ritmu. Delovalo je da će Santos uspeti da se odbrani, ali u 82. minutu najbolji igrač sveta Mesi postigao je i drugi gol. Ovoga puta Argentinac je loptu dobio od Alvesa, izbegao je intervenciju protivničkog golmana i lagano postigao novi gol.

Do kraja meča bilo je još prilika za Barsu, ali ne i golova, pa su Katalonci bez previše muke došli do još jednog trofeja u bogatoj riznici.

Izvor: b92.net