Start Sport Vimbldon: odlični Novak ekspresno odradio posao

Vimbldon: odlični Novak ekspresno odradio posao

Novak Đoković je u svom meču osmine finala više strahovao od kiše nego od svog protivnika.

Iako ima već 31 godinu, iskusni Francuz Mikael Lodra delovao je istraumirano na početku meča, pa je u svom prvom servis gemu napravio čak tri duple greške, što je Novak iskoristio i odmah napravio brejk. Lodra se stabilizova, ali je za prvi set već bilo kasno.

Francuz je jedan od retkih tenisera koji forsira servis-volej igru, ali je za nju Đoković pronašao pravo rešenje, pa njegov protivnik tokom celog meča nije imao nijednu brejk šansu! S druge strane, Novak je u svakom setu uspevao da mu oduzme servis, pa je krajnji rezultat bio 6:3, 6:3, 6:3. Naredni protivnik najboljeg tenisera Srbije biće Australijanac hrvatskog porekla, Bernard Tomić.