Start Sport Veliki preokret Mančester Junajteda u Blekpulu

Veliki preokret Mančester Junajteda u Blekpulu

Tim Aleksa Fergusona bio je na ivici da doživi prvi poraz u sezoni, ali su u furioznoj završnici uspeli da izjednače a na kraju i trijumfuju.

Domaći Blekpul krenuo je sjajno, pa je u 15. minutu vodio golom Krega Ketkarta, da bi Kempbel samo uvećao vođstvo na 2:0, što je i bio rezultat prvog dela igre. Stvari su postale vrlo loše za Mančester jer se u poslednjih 20 minuta ušlo sa istim rezultatom, ali onda je usledio preokret. Prvo je Berbatov u 72. minutu smanjio na 2:1, da bi Ernandes ubrzo izjednačio.  Konačan trijumf “Đavolima” doneo je Dimitar Berbatov.

Interesantno je da je glavni sudija meč produži za čitavih 10 minuta, tako da je utakmica završena u 101. minutu!

Mančester Junajted tako je samo povećao vođstvo na tabeli u odnosu na Arsenal, a ona sada iznosi pet bodova. Treći je Mančester Siti sa šest bodova manje, ali i utakmicom više.