Start Sport Stvarno najbolji: Fenomenalni Ronaldo odveo Portugal u četvrtfinale!

Stvarno najbolji: Fenomenalni Ronaldo odveo Portugal u četvrtfinale!

Fudbalska reprezentacija Portugala pobedila je Holadniju sa 2:1 (1:1) u utakmici poslednjeg kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

null

Sve je dobro počelo za Holandiju pošto je rezervista iz prva dva meča Rafael van der Vart doveo svoj tim u vođstvu u 11. minutu. Ipak Portugalci su onda zagospodarili terenom i ređale su se prilike pred golom Stekelenburga.

U 28. minutu kapiten i prva zvezda Portugala Kristijana Ronaldo postigao je prvi gol na prvenstvu za 1:1. Fudbaler madridskog Reala je u 74. minutu postigao pobednosni gol, a Portugalci bi i da je ostalo nerešeno prošli u čevrtinu finala. Holanđanima je bila potrebna pobeda sa dva gola razlike uz pobedu Nemačke nad Danskom.

null

Junak u pobedi Portugala nad Holandijom Kristijano Ronaldo rekao je da veruje da njegov tim može da igra još bolje na Evropskom prvenstvu. „Uspeli smo u našem velikom cilju i plasirali se u četvrtfinale. Sada nam predstoji utakmica protiv Češke, koja će biti teška, ali ćemo se potruditi da je dobijemo“, izjavio je verovatno najbolji svetski napadač.

IZVOR: b92.net