Start Sport Serija A: Sigurni Milan, Interu ne pomaže ni Stanković

Serija A: Sigurni Milan, Interu ne pomaže ni Stanković

Važeći prvak Italije, Evrope i sveta poveo je u gostima u Udinama, ali su domaći fudbaleri smogli snage za totalni preokret.

Inter je poveo u 16. minutu nakon što je asistencije Mote Dejan Stanković pretvorio u svoj peti gol u sezoni. Ipak, samo dva minuta kasnije, Udineze je izjednačio nakon kornera, kada je Zapata sa 16 metara savladao Kastelacija. Kapiten istog tima, Di Natale, nekoliko minuta kasnije postiže pogodak iz slobodnog udarca za vođstvo svoje ekipe, što je bio i konačan rezultat poluvremena.

U nastavku, Inter nije uspevao da ozbiljnije pripreti. Prvu ozbiljniju šansu u nastavku su imali fudbaleri Udinezea u 69. minutu, a nju je realizovao Domici za konačnih 3:1.

Sa druge strane, Interov gradski rival Milan savladao je Ćezenu sa 2:0.

Nakon 21. kola, Milan se nalazi u vođstvu sa 4 boda više od Napolija, uz jednu utakmicu manje. Inter je peti, sa već devet bodova zaostatka.