Start Sport Ronaldo utišao 100.000 Katalonaca, Real pred titulom!

Ronaldo utišao 100.000 Katalonaca, Real pred titulom!

Madridski Real pobedio je evropskog prvaka Barselonu sa 2:1 (1:0) na “Nou Kampu” i sada ima sedam bodova prednosti na tabeli španske Primere.

null

“Kraljevski” klub je poveo u 17. minutu “El klasika” golom nemačkog reprezentativca Samija Kedire. Katalonci su došli do izjednačenja u 70. minutu kada je gol postigao Aleksis Sančes, ali je samo tri minuta kasnije Kristijano Ronlado doneo pobedu Madriđanima.

null

U prvih 45 minuta igre Real je sačuvao gol prednosti, a Barselona i pored standardno velikog poseda lopte (77%) nije uputila šut u okvir gola Kasiljasa. Kod drugog gola Reala odlično je Mesut Ozil asistirao Ronaldu koji je istračao u kontrapad i lako zaobišao i savladao Viktora Valdesa. Ronaldo je posle postizanja 54. gola u sezoni “pokazao” Kataloncima da mogu da utišaju.

IZVOR: b92.net