Start Sport Ronaldo rasturio i Real Sosijedad!

Ronaldo rasturio i Real Sosijedad!

Cristiano Ronaldo

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Real Sosijedad 5:1 kod kuće a na terenu ponovo je blistao po mnogima najbolji fudbaler sveta u ovom trenutku, Kristijano Ronaldo.

Bio je to deseti ligaški trijumf Madriđana, a blistao je Kristijano Ronaldo sa tri gola i asistencijom. Preostala dva gola dali su Benzema i Kedira, a počasni pogodak za ekipu iz San Sebastijana dao je Grisman. Ronaldo je imao solidan udarac iz daljine na samom startu meča Reala i Sosijedada, a do prvog gola došao je već u 12. minutu – Benzema je centrirao sa desne strane, a Portugalac je prihvatio loptu na suprotnoj stativi i zabio je u malu mrežu.

Šest minuta kasnije Ronaldo se revanširao Benzemi – dodao mu je loptu po zemlji sa leve strane, a Benzema je iz prve poslao loptu u donji levi ugao. Pitanje pobednika rešeno je već u 26. minutu, kada je Ronaldo bio siguran sa penala koji je sâm iznudio nakon igranja rukom protivničkog igrača.Do kraja poluvremena viđen je još jedan gol, kada je Kedira snažnim šutom krunisao dobru akciju svog tima.

Cristiano Ronaldo, Markel Bergara

U drugom poluvremenu utešni gol za Baskijce dao je Grisman i tako je postao prvi fudbaler Sosijedada koji je dao gol na pet uzastopnih mečeva još od Darka Kovačevića 2002. godine.Do kraja meča Ronaldo je dao još jedan gol i potvrdio je pobedu Reala.

Autor: Life Content