Start Sport Real rasturio Granadu, Barsi samo bod u gradskom derbiju

Real rasturio Granadu, Barsi samo bod u gradskom derbiju

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Granadu kod kuće sa 5:1 (2:1) u 18. kolu španske Primere i tako povećali prednost u odnosu na Barselonu na 5 bodova.

Golove za ’kraljevski’ klub postigli su Karim Benzema (dva), Ramos, Iguain i Ronaldo, a za Andaluzijace je strelac bio Riko. Već u 20. minutu Real je došao do vođstva, kada je Benzema krunisao kombinaciju Ronalda i Ozila. Međutim, gosti su izjednačili posle samo dva minuta, kada je Učeov centaršut sa desne strane Riko poslao u gol.  Do kraja prvog poluvremena Real je povratio vođstvo preko Ramosa, a ponovo je Ozil bio asistent.  I Granada je imala dve dobre šanse, ali početkom nastavka Gonsalo Iguain iskoristio je dodavanje Marsela i rešio pitanje pobednika. Do kraja su pogotke još postigli Benzema i Ronaldo za ubedljiv trijumf ekipa Žozea Murinja.

Barselona je protiv Espanjola povela u 16. minutu golom Seska Fabregasa posle asistencije Danija Alvesa. To je bivšem kapitenu Arsenala deveti pogodak na 11 utakmica za katalonski tim. Iako su do kraja meča, kao i obično, imali daleko više loptu u posedu, tim sa Kornelje el Prat je izjednačio u 85. minutu preko rezerviste Alvara Vaskeza.

Izvor: b92.net