Start Sport Primera: Barselona izgubila, Real ima šest bodova više

Primera: Barselona izgubila, Real ima šest bodova više

Madridski Real ima šest bodova prednost ispred branioca titule Barselone, posle mečeva 13. kola španske Primere.

Real je u gradskom derbiju sa 4:1 savladao Atletiko Madrid koji je meč završio sa dva igrača manje. Barselona je prvi put u sezoni ostala bez bodova, Valera je doneo šokantnu pobedu Hetafeu. U trećem meču dana Valensija je sa 2:1 nadigrala Rajo Valjekano.

Na “Santjago Bernabeu” Atletiko je neočekivano poveo u 15. minutu kada je Adrijan savladao Ikera Kasiljasa.  Ipak, sve se promenilo deset minuta kasnije kada je golman “jorgandžija” Tibo Kurtoa oborio Karima Benzemu i dobio crveni karton. Kristijano Ronaldo je lako savladao Serhija Asenja, ali je Atletiko izdržao napade rivala do kraja poluvremena. Real je međutim u nastavku slomio rivala, Di Marija je već u 49. minutu postigao gol za preokret, u 65. Iguain je najavio pobedu, da bi posle još jednog penala osam minuta pre kraja Ronaldo postavio konačan rezultat. I zbog ovog, sumnjivog penala, Atletiko je ostao sa igračem manje pošto je isključen Dijego Godin.

Pep Gvardiola nije kalkulisao u predgrađu Madrida, izveo je najjači tim protiv Hetafea, ali je ipak prvi put u sezoni poražen. Dominirala je Barsa na ovom gostovanju, stvarala šanse, ali je domaći tim stigao do sva tri boda posle jedinog šuta u okvir gola Valdesa. Savladao ga je u 67. minutu Huan Valera, nakon dodavanja Sarabije.

Izvor: b92.net