Start Sport Premijer liga: novi poraz Čelzija, trijumf oba Mančestera

Premijer liga: novi poraz Čelzija, trijumf oba Mančestera

Klub sa Stamford Bridža je pao u Birmingemu, dok je Arsenal poražen kod kuće od Totenhema. Siti, Junajted i Liverpul stigli do novih trijumfa.

Najzanimljiviji duel kola odigrali su Arsenal i Totenhem. Ljuti gradski rivali imali su mnogo toga da dokažu, a “Tobdžije” su bolje ušle u meč i vodile su sa 2:0 golovima Nasrija i  Chamaka. Kada se činilo da su gosti otpisani, nastupio je preokret. Bale je prvo smanjio prednost, Van der Vaart je poravnao na 2:2 iz penala a veliku radost Totenhemu doneo je Kabul četiri minuta pre kraja meča.

Sa druge strane, Siti je vrlo rano poveo, i do poluvremena je već imao 3:0 i na kraju trijumfovao sa 4:1.  Najbolji na terenu je bio Carlos Tevez, koji je postigao dva pogotka. Sa novim trijumfom, “Građani” su stigli do pozicije broj četiri i sada imaju samo tri boda manje od vodećih Čelzija i Junajteda.