Start Sport Premijer liga: bez pobednika u derbijima

Premijer liga: bez pobednika u derbijima

U nedelju, u dva derbija kola sastali su se Liverpul – Everton, odnosno Totenhem – Mančester Junajted, ali su oba meča završena podelom plena.

U derbiju Liverpula, obadva rivala pokazala su niz slabosti, pa ne čudi što će posle ovog duela nastaviti da tonu ka dnu tabele. Liverpul je poveo u 29. minutu golom Meirelesa, ali je Everton početkom drugog dela igre, brzo izjednačio, a zatim i poveo golom Jermaina Beckforda. Konačan rezultat postavio je Dirk Kuyt iz jedanaesterca na oko 20 minuta pre kraja susreta.

Liverpul je igrao bez kapitena Stevena Gerrarda koji je zbog crvenog kartona suspendovan n atri utakmice, dok je Evertonu nedostajao prvi strelac, Tim Cahill.

Sa druge strane, Mančester Junajted je preživeo još jedno teško gostovanje, odigravši 0:0 sa ambicioznim Totenhemom. “Crveni đavoli” nisu pobedili u već 10 uzastopnih utakmica na Vajt Hart Lejnu, dakle, već čitavu deceniju!

Ipak i jedan bod bio je dovoljan da se ponovo izbije na čelo tabele, uz dva meča manje od Mančester Sitija.  Rafael je meč završio pre svih, jer je zbog grubog starta, zaradio drugi žuti, samim tim i automatski crveni karton.