Start Sport Pobede Barselone i Reala

Pobede Barselone i Reala

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Hetafe u gostima sa 1:0 (1:0) u 22. kolu Primere, a jedini gol na meču postigao je Serhio Ramos u 18. minutu.

Real je imao težak posao u predgrađu, ali je ipak došao do 18. prvenstvene pobede. Odlučujući momenat zbio se u 18. minutu – Mesut Ozil, koji igra sve bolje u poslednje vreme, centrirao je iz kornera, a Serhio Ramos bio je najviši u skoku i pogodio je gol domaćih.

Do vodeég gola Barsa je stigla u osmom minutu, a strelac je bio 20-godišnji Kristijan Teljo. Momak koji je u Barsu došao sa 11 godina iskoristio je dodavanje Mesija u prazan prostor, pobegao je Martinesu i smestio loptu u mrežu. Osim jedne situacije na samom početku meča, Katalonci su bili superiorni u odnosu na rivala, ali nisu iskoristili brojne prilike, a poništen im je i jedan gol zbog ofsajda.

Ipak, u 72. minutu Leo Mesi, koji je do tada propustio nekoliko prilika, napokon postiže gol. Tipično za Barsu, Alveš je prebacio loptu sa 20-ak metara u kazneni prostor, a Argentinac je sa 5-6m pogodio gol. Međutim, samo dva minuta kasnije tim iz San Sebastijana neočekivano smanjuje rezultat – Grizman je dodao loptu u prostor, a rezervista Karlos Vela prosledio je loptu po zemlji u Valdesov gol. To je treći gol Meksikanca otkad je na pozajmici u Sosijedadu iz Arsenala. U 81. minutu Buskets je ‘zaradio’ duboku posekotinu na kolenu i na nosilima je uz bolnu grimasu iznet sa terena. Do kraja je Mesi propustio još jednu šansu, a Barsa je rutinski privela posao kraju,