Start Sport Novak ekspresno do polufinala

Novak ekspresno do polufinala

Najbolji srpski teniser bio je potpuno dominantan u meču protiv Čeha Tomaša Berdiha, kojeg je savladao sa 6:1, 7:6, 6:1

Novak je tako opravdao ulogu favorita i došao do polufinala, gde će još jednom imati priliku da odmeri snage sa Rogerom Federerom, koji je takođe počistio svoj zemljaka, Stanislasa Vavrinku prepustivši mu samo sedam gemova.

Novak je odlično otvorio meč, igrajući gotovo bez grešaka, dok je očigledno nervozni Berdih promašivao veliki broj laganih udaraca. Zbog toga, i ne čudi što je prvi set trajao tek 36 minuta.

Drugi set bio je preloman – Berdih je mnogo popravio svoju igru, napravio brejk i čak poveo sa 4:1. Kada je izgledalo da će uslediti izjednačenje, Novak se podigao i počeo mnogo bolje da servira i pogađa forhend udarce, pa je uspeo da izjednači i odvede set u taj-brejk, u kome je pobedio sa 7:5.

Kada je Novak napravio brejk u trećem setu, Čeh je potpuno klonuo duhom, i kao da je samo čekao da se meč što pre završi.

Đoković tako vrlo odmoran odlazi na duel sa legendarnim Švajcarcem, pa se nadamo da će nas obradovati i na tom meču!