Start Sport NLB liga: Partizan rasturio Zvezdu

NLB liga: Partizan rasturio Zvezdu

U prvoj utakmici osmog kola NLB lige, košarkaši Partizana zabeleželi su novu pobedu protiv “večitog” rivala, i to sa rekordnim 31 poenom razlike.

Zvezda je dobro otvorila utakmicu i bila je ravnopravan rival, o čemu govori i nerešen rezultat (20:20) nakon prve četvrtine. U drugoj deonici, Partizan je krenuo mnogo bolje, pa je prednost rasla svakog minuta, tako je nakon zakucavanja Veselog, šampion imao prednost od čak 17 poena (43:26). Agonija Zvezde se nastavila, pa su motivisani košarkaši Partizana došli i do 30 razlike (70:40) i lagano priveli utakmicu kraju.

Nakon osmog kola, Partizan ima po četiri pobede i četiri poraza, a Crvena Zvezda je poslednja sa samo jednim trijumfom uz sedam poraza.