Start Sport Ništa novo u Španiji: Barsa opet pobedila Real

Ništa novo u Španiji: Barsa opet pobedila Real

Fudbaleri Barselone pobedili su Real u Madridu sa 3:1 (1:1) na „Santijago Bernabeu“ u 163. ’el klasiku’ u okviru 16. kola Primere.

Dva najveća španska kluba sada imaju po 37 bodova, s tim što Real ima utakmicu manje. Domaći tim poveo je već u prvom minutu golom Benzeme, izjednačio je Aleksis Sančes, početkom drugog poluvremena Barsa je uz mnogo sreće došla do vođstva autogolom Marsela, a pitanje pobednika rešio je Fabregas. Katastrofalna greška golmana Valdesa donela je Realu prednost posle samo 22 sekunde. Čuvar mreže Barse bukvalno je dodao loptu Di Mariji, Buskec je izblokirao Ozila, ali je Karim Benzema bio tu da odbitak pošalje u mrežu. Međutim, Barsa u 30. minutu stiže do izjednačenja – Leo Mesi je poslao idealnu loptu u prostor za Aleksisa Sančesa, a Čileanac je plasirao loptu u donji desni ugao između dvojice protivničkih igrača i pored Kasiljasa koji se izvio do kraja (1:1). Početkom drugog dela Ronaldo je prilično slabo izveo dva slobodna udarca u razmaku od dva minuta, a zatim je Barsa uz mnogo sreće došla do preokreta. Ćavi je posle izbijene lopte uhvatio volej sa 25m, a posle odbitka od Marsela lopta je dobila efe, prevarila Kasiljasa i završila od stative u golu.

Real je delovao bezidejno, ali je iznenada došao do velike šanse za izjednačenje. U 62. minutu centrirao je Ćabi Alonso, Ronaldo je bio sam na 5m od gola, ali je glavom promašio gol.Samo četiri minuta kasnije Barsa ponovo postiže gol – Dani Alveš je centrirao sa desne strane, a Koentrao je zakasnio da pokrije Fabreagasa koji šalje loptu iza leđa Kasiljasa. Real nije pobedio Barselonu u Primeri još od maja 2008. godine, a Katalonci su od tada sa ovim dobili šest ‘klasika’, uz jedan remi.