Start Sport Nezaustavljivi Novak Đoković došao do nove titule!

Nezaustavljivi Novak Đoković došao do nove titule!

Fenomenalni srpski teniser mesecima ne zna za poraz, a juče je u odličnom finalu turnira u Kaliforniji savladao i Rafaela Nadala.

Novak je od decembra i finala Dejvis kupa počeo da beleži neverovatan niz pobeda, koji je nastavio na Hopman Kupu, Australian Openu, Dubaiju i sada na izuzetno snažnom turniru u Indijan Velsu. Novak je prosto čistio protivnike pred sobom, ne dozvoljavajući im često da uzmu više od 2-3 gema u meču, da bi u polufinalu po treći put zaredom savladao Federera i tako izašao na megdan najboljem teniseru sveta.

Rafa je odlično počeo meč i dobio prvi set sa 6:4, ali je onda Novak stupio na scenu i naredna dva seta dobio sa 6:3, 6:2, demonstrirajući zaista neverovatan kvalitet. Osim što je savladao svetskog broja 1, Novak je stigao do 18. pobede zaredom ali i do 2. pozicije na svetskoj rang listi. Nadal je i dalje daleko, ali ukoliko Đoković nastavi sa ovakvim igrama, neće proći mnogo vremena pre nego što dođe u priliku da se bori za prvu poziciju.