Start Sport Nezapamćen finiš: Siti “oteo” titulu Junajtedu

Nezapamćen finiš: Siti “oteo” titulu Junajtedu

Čudo se dogodilo na “Itihadu”, Mačnester siti je sa dva gola u nadoknadi vremena savladao Kvins Park Rendžers 3:2 i osvojio titulu prvaka Engleske! Siti je sa igračem više gubio od 66. minuta, da bi Edin Džeko u 92. i Serhio Aguero u 94. postigli dva gola i doneli nestvaran preokret za titulu “građana”.

null

Mančester junajted je slavio u Sanderlendu golom Vejna Runija, ali su “crveni đavoli” u poslednja dva minuta sezone ostali bez krune. Bolton je ispao u Čempionšip, Arsenal je treći, a Totenhem u Ligi šampiona.

Nestvarno je delovao finiš sezone u Premijer ligi! Siti je vodio protiv KPR-a golom Zabalete posle prvog poluvremena, ali je u 48. minutu Džoleon Leskot napravio veliku grešku i poklonio gol Siseu za 1:1. A onda je usledio 55. minutu. Karlos Teves je isprovocirao Džoija Bartona koga nije teško izbaciti iz takta. Kapiten KPR-a je udario laktom u lice Argentinca i dobio crveni karton. KPR se potom oslobodio pritiska, a onda šokirao Itihad u 66. minutu. Armand Traore je prošao po levoj strani i ubacio loptu, na drugoj stativi ostao je sam Džejmi Meki koji je glavom loptu od zemlju poslao u mrežu za preokret.

null

“Građani” su opsedali gol londosnkog tima, ali je golman Keni odolevao svim šutevima. Tako je bilo sve do sudijske nadoknade vremena. U drugom minutu je posle čak 19. kornera Džeko glavom izjednačio i vratio nadu Sitiju. Usledio je još žešći pritisak, a koncentracija je popustila kod gostiju koji su remijem Boltona u Stouku (2:2) obezbedili opstanak. To je Siti maksimalno iskoristio, a junak svetlo plavog dela Mančestera postao je najbolji igrač tima ove sezone, Serhio Kun Aguero koji je dobio loptu na desnoj strani i iskosa je zakucao u mrežu za eksploziju oduševljenja na “Itihadu“.