Start Sport Neverovatni Ronaldo rasturio Barsu u Kataloniji!

Neverovatni Ronaldo rasturio Barsu u Kataloniji!

BARCA-REAL-RONALDO

Fudbaleri Reala plasirali su se u finale Kupa Kralja, pošto su u revanšu polufinala pobedili Barselonu na Nou Kampu sa 3:1, posle remija 1:1 u Madridu.

Real je poveo u 13. minutu golom Ronalda iz penala koji je upravo Portugalac i iznudio. Prednost je takođe duplirao Ronaldo u 57. minutu posle brze kontre Reala, mladi Varan je glavom u 68. minutu dao treći gol za ’kraljevski’ klub, a počasni gol za Barselonu postigao je Đordi Alba na minut do kraja. Real Madrid više od decenije nije slavio sa dva gola razlike na Nou Kampu, poslednji put to se dogodilo u aprilu 2002. godine.

Ovoga puta ’kraljevski’ klub je odigrao maksimalno koncentrisano u odbrani, a Barselona je, slično kao u meču sa Milanom, bila bezidejna i nije mogla da nađe put do gola rivala. Real se oslonio na kontre i to se isplatilo – prva dva gola ekipa Žozea Murinja postigla je zahvaljujući munjevitom prelazu iz odbrane u napad, a već posle drugog gola znalo se da će Real proći u finale Kupa Kralja.

Neverovatni Ronaldo radio je šta je hteo odbrani Barselone i utišao bučne Katalonce, dok se Leo Mesi kao u utakmice Lige šampiona protiv Milana nije video na terenu!