Start Sport Liverpul ubedljiv protiv Vile

Liverpul ubedljiv protiv Vile

U poslednjem meču 16. kola Premijer lige Liverpul je na domaćem terenu ubedljivo savladao Aston Vilu rezultatom 3:0.

U domaćoj ekipi nije bilo Fernanda Torresa koji je propustio meč da bi prisustvovao porođaju svoje supruge Olalle, ali su već pomalo zaboravljeni rezervni napadači pružili odlične partije. Gol Brada Friedela načeo je David Ngog u 14. minutu, da bi Ryan Babel dva minuta kasnije duplirao prednost, a konačan rezultat postvio je Maxi Rodriguez u 55. minutu. Ipak, najveća zvezda meča bio je golman Liverpula Pepe Reina koji je zabeležio svoj stoti meč bez primljenog gola u Premier ligi. Reini je za ovaj podvig bilo potrebno samo 196 mečeva, čime je daleko premašio prethodni rekord koji je držao još jedan golman Liverpula – Ray Clemence, koji je isto učinio nakon 217 mečeva. Ovo je četvrta uzastopna pobeda Liverpula na domaćem terenu, i ekipa se sad probila na 8. mesto na tabeli.

Iako je Roy Hodgson usled brojnih povreda i izostanaka bio primoran da menja mnoge stvari u ekipi, srpski reprezentativac Milan Jovanović nije dobio šansu. Jovanović je nedavno nagovestio da bi već u januaru mogao da napusti Enfild ako ne dobije adekvatnu minutažu, i, ako uzmemo ovu utakmicu kao merilo, sve su šanse da će se to i desiti. Aston Vila je pala na 16. mesto na tabeli i ima samo dva boda više od Vigana, koji se nalazi u zoni ispadanja.