Start Sport Liga šampiona: veliki kapital za Šahtjor i preokret Arsenala

Liga šampiona: veliki kapital za Šahtjor i preokret Arsenala

Partizanovi rivali iz grupne faze Lige šampiona bili su juče uspešniji od Rome, odnosno od Barselone.

Derbi ove runde svakako predstavlja dvoboj Arsenala i Barselone. Arsenal ove sezone deluje vrlo dobro i praktično je jedini rival Mančester  Junajteda u borbi za titulu prvaka Engleske, dok Barselona već duže vreme ima totalnu dominaciju u Španiji. Upravo je katalonski klub bolje ušao u meč i zaigrao presing, tako da fudbaleri tima iz Londona “nisu mogli da dišu” ni ispred sopstvenog šesnaesterca. Gosti su poveli u 26. minutu golom Davida Ville nakon asistencije Messija, nakon čega se igra Arsenala raspala. Barsa je dominirala na terenu, stvarala šanse, ali nije uspevala da poveća prednost.

U 78. minutu Arsenal je uspeo da kazni promašaje Barse i izjednači rezultat. Posle akcije Klišija i Aršavina po levoj strani, Van Persi je dobio loptu u kaznenom prostoru i sjajnim udarcem skoro iz mrtvog ugla gađao prvu stativu i savladao loše postavljenog Valdesa.

Ovaj gol sve je promenio na Emiratima jer je samo pet minuta kasnije Arsenalstigao do preokreta. Nasri je ušao u šesnaesterac po desnoj strani i sjajno proigrao u sredini kaznenog Andreja Aršavina koji je lepim udarcem savladao golmana šampiona Španije.

U drugom meču večeri, Šahtjor je na Olimpijskom stadionu u Rimu porazio Romu sa 3:2 i tako odnese veliki kapital na revanš meč, koji se igra 8. marta.