Start Sport Liga šampiona: vatromet golova, Šalke i Real Madrid zgazili rivale

Liga šampiona: vatromet golova, Šalke i Real Madrid zgazili rivale

Real Madrid je rasturio Totenhem sa 4:0, a Šalke je bio još uspešniji savladavši prvaka Evrope Inter sa 5:2, i to usred Milana.

Niko nije davao Totenhemu preterane šanse za uspeh, ali su stvari postale još gore kada je u 15. minutu gostujući tim zbog crvenog kartona ostao bez Petera Croucha. Golove za domaćina dali su Adebayor (2), Ronaldo i Di Maria. Treba pomenuti i da je “Kraljevski” klub šutirao čak 35 puta na gol rivala.

Posle poraza u gradskom derbiju od Milana sa glatkih 3:0, Inter je doživeo još jednu katastrofu na istom mestu.  Sve je počeo dobro za Inter jer je Stanković posle samo 27 sekundi postigao prelep gol s polovine terena i bacio u delirijum navijače. Međutim, do poluvremena je bilo 2:2, da bi u nastavku Šalke postigao još 3 gola i tako sebi praktično obezbedio plasman u polufinale, gde će čekati Mančester Junajted ili Čelsi koji igraju danas.