Start Sport Liga šampiona: sjajni Totenhem, favoriti sigurni

Liga šampiona: sjajni Totenhem, favoriti sigurni

Plasman u osminu finala noćas su definitivno obezbedili Inter, Totenhem, Šalke, Lion, Mančester Junajted, Valensija i Barselona.

Totenhem je pred svojim navijačima isprašio Verder sa 3:0, čime je nastavio seriju sjajnih rezultata ali i došao u vrlo izglednu poziciju da u osminu finala ode sa prve pozicije.

Sve je od starta išlo sjajno za tim sa Vajt Hart Lejna koji je poveo već u 6. minutu golom Kaboula, da bi hrvatski reprezentativac, Luka Modrić, povisio prednost Totenhema golom u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Susret je i definitivno rešen kada je Peter Crouch postigao i treći gol u 79. minutu. Treba napomenuti i da je Totenhem imao penal u 55. minutu ali gal je Gareth Bail vrlo slabo izveo.

Barselona je lagano trijumfovala protiv Panatinaikosa u Atini (3:0) a derbi ostrva, između Rendžersa i Mančester Junajteda dobio je gost sa 1:0, i to pogotkom Wayne Rooneya u 87. minutu iz penala.