Start Sport Liga šampiona: Real i Milan u osmini finala

Liga šampiona: Real i Milan u osmini finala

Real bez ikakvih problema pobedio Ajaks, dok je Milan golovima Ibrahimovića i Ronaldinha slomio otpor domaćeg Oksera.

Na taj način, dva tima koja su najviše puta bili prvaci Evrope plasirali su se u narednu rundu takmičenja, pa će za njih poslednji mečevi u grupi biti praktično beznačajni.

Od ostalih mečeva, treba izdvojiti duel Rome i Bajerna, gde je gost vodio posle prvog poluvremena golovima Maria Gomesa, ali je tim iz Rima stigao do 2:2, i na kraju i trijumfovao pogotkom Totija iz penala. Roma je na taj način osigurala plasman u narednu rundu, baš kao i Bajern, koji će u sledeću fazu otići kao prvi u grupi, bez obzira na ovaj poraz.

Posle serije očajnih rezultata, Čelsi je uspeo da trijumfuje, ali ova pobeda nimalo neće popraviti poljuljane pozicije Carla Ancelottija. Posle 45 minuta, očajan tim slovačkog prvaka Žiline je vodio sa 1:0, a šampion Engleske je na jedvite jade pobedio, i to golom Malude u 86. minutu.

Drugi engleski tim, Arsenal, nije bio te sreće. Braga je golovima Mateusa trijumfovala sa 2:0 i tako se po bodovima izjednačila sa “Tobdžijama”. Ipak, šanse da se Portugalci nađu u nokaut fazi Lige šampiona su krajnje minimalne, jer će u poslednjem kolu morati da u gostima deklasiraju Shaktar, sa barem 4:1.