Start Sport Liga šampiona: Real i Čelsi jako blizu polufinala

Liga šampiona: Real i Čelsi jako blizu polufinala

U prvim utakmicama četvrtfinala LŠ odigranim u utorak slavili su gosti. Čelsi je minimalnim rezultatom pobedio Benfiku, dok je Real sa 3:0 dobio APOEL.

Dugo se čekalo na golove na oba meča i kada je delovalo da će se igrati bez golova, prvi su pali u gotovo istom trenutku. Real je golom Karima Benzeme poveo u 74. minutu, dok je posle sjajne asistencije Toresa gol u Lisabonu postigao KaluNa meču u Lisabonu igralo se prilično tvrdo i obe ekipe su imale po nekoliko šansi, ali je Čelsiju bila dovoljna jedna kontra i sjajna asistencija Toresa za Kalua.

null

Kiprani su očekivano igrali tvrdo i zatvoreno, ali su “kapitulirali” u 74. minutu, kada je na asistenciju Kake strelac bio Karim Benzema. Osam minuta kasnije i Kaka se na asistenciju Marsela upisao u strelce, da bi ponovo Francuz Benzema bio strelac u sudijskoj nadoknadi vremena, za opušten revanš meč u Madridu.

Revanši u Londonu i Madridu igraju se 4. aprila.