Start Sport Liga šampiona: Milan demolirao Arsenal

Liga šampiona: Milan demolirao Arsenal

Fudbaleri Milana najbliži su četvrtfinalu Lige šampiona pošto su na startu nokaut faze rasturili Arsenal sa 4:0 (2:0) na “San Siru”.

Uvodni minuti meča na “San Siru” protekli su u inicijativi Milana koji nije uspevao da stigne do gola gostiju koji su pokušavali iz kontranapada da pređu centar, ali bez mnogo uspeha.

A onda je u 15. minutu golman Arsenala Ščensni ponovo slabo ispucao loptu, do nje je stigao Noćerino, ovaj je odmah poslao pas ka Kevinu Prinsu Boatengu koji je loptu primio grudima, a onda snažno šutirao desnom nogom i zakucao je pod prečku za vođstvo Milana.

Milan je nastavio da dominira, stvorio je nekoliko dobrih šansi u nastavku meča, a onda pet minuta pre kraja duplirao prednost. Ponovo će Ščensni slabo ispucao loptu, Ibrahimović je lako pobegao Sanji posle pasa Urbija Emanuelsona i ušao u kazneni prostor po levoj strani.

Photobucket

Tamo je video gde su njegovi saigrači, ‘digao’ loptu na peterac gde se Robinjo neometan između dva rivala samo ‘poklonio’ i glavom doneo Milanu 2:0. Rapsodija “rosonera” nastavljena je i u drugom poluvremenu, a već u 49. minutu bilo je 3:0 na semaforima “San Sira”. Ibrahimović je kombinovao po levoj strani i iz drugog pokušaja uspeo da pošalje loptu ka Robinju.

Do kraja meča Milan je uspeo da upotpuni fenomenalnu partiju i skoro obezbedi plasman u četvrtfinale. U 78. minutu Ibrahimović je prevario Joana Đurua i iznudio penal od Švajcarcaa, a Šveđanin je sam rutinski realizovao jedanaesterac.