Start Sport Liga šampiona: Messi spasao Barselonu!

Liga šampiona: Messi spasao Barselonu!

Lionel Messi, Nigel de Jong, Riccardo Montolivo

Fudbaleri Milana i Barselone igrali su na San Siru nerešeno 1:1 u derbiju 3. kola Lige šampiona u okviru H grupe.

Barsa sada ima sedam bodova na čelu tabele, dva više od Milana i ove dve ekipe veliki su favoriti za prolaz u osminu finala. Tim koji bi mogao da se umeša u borbu za prolaz u drugu fazu je neočekivano Seltik koji je u drugom meču grupe pobedio Ajaks u Glazgovu sa 2:1. Od početka utakmice u sastavu Barselone bio je Lionel Mesi koji je za vikend u remiju sa Osasunom igrao samo poslednjih 20 minuta, a Katalonci ponovo nisu pobedili iako su prema očekivanjima kontrolisali situaciju na terenu.

Lionel Messi, Cristian Zapata

Milan se opredelio za kontre i poveo je već u devetom minutu. Stelac je bio Robinjo koji je nadmudrio Maskerana i Pikea i savladao golmana Valdesa. Radost domaćih navijača nije dugo trajala. U 24. minutu Milan je izgubio loptu na sredini terena, Barsa je to munjevito kaznila, a strelac je bio Mesi. U nastavku utakmice nije bilo previše uzbuđenja. Domaćin se branio sa deset igrača i na kraju je uspeo da osvoji vredan bod.

Autor: b92.net