Start Sport Liga šampiona: Het trik fantastičnog Ronalda!

Liga šampiona: Het trik fantastičnog Ronalda!

Real Madrid, ali pre svega Kristijano Ronaldo, u najboljem raspoloženju dočekuju gostovanje Barseloni u narednom kolu Primere. “Kraljevski klub” je demolirao Ajaks u gostima 4:1, a Portugalac je het-trikom, drugim uzastopnim, najavio da će biti najveća opasnost i za odbranu Katalonaca u super derbiju.

null

Koliko je madridski tim dominirao tokom uvodnih 45 minuta u Amsterdamu najbolje govori podatak o čak 14 šuteva ka golu Ajaksa izabranika Žozea Murinja. Samo jedan je završio u mreži, onaj Kristijana Ronalda u 42. minutu, čime je Portugalac najavio da u pravoj golgeterskoj formi dočekuje “el klasiko” predstojećeg vikenda.

null

Svu rezultatsku neizvesnost Karim Benzema je rešio u trećem minutu nastavka. Brazilski tandem Marselo – Kaka odlično je kombinvao, francuski napadač se izvrsno ubacio u prazan prostor i na centaršut akrobatski zahvatio loptu i volejem je sproveo u mrežu Vermera – 0:2.

null

I kada se činilo da će Real da otalja posao do kraja utakmice, Ajaks se vratio u život samo osam minuta kasnije. Eriksen je izveo korner, a Moisander iskoristio pospanost Esijena u kaznenom prostoru i glavom prosledio loptu pored nemoćnog Kasiljasa. Ipak, “kraljevski klub” je tri boda overio u finišu. Golovima u 79. i 82. minutu Kristijano Ronaldo je stigao do het-trika, za konačnih 1:4.