Start Sport Liga šampiona: Crouch doneo trijumf Englezima

Liga šampiona: Crouch doneo trijumf Englezima

Fudbaleri Totenhema načinili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona, pobedivši Milan u gostima sa 1:0.

Prelomni trenutak desio se u 80. minutu kada je Peter Crouch nakon asistencije Aarona Lennona postigao pobedonosni gol za svoj tim. Totenhem je od starta krenuo hrabro i bio bolji u prvih 45 minuta, ali to nije uspeo da materijalizuje. Milanezi su bili potpuno nemoćni – Ibrahimović i Robinho nisu dobijali prave lopte i delovali su potpuno odsečeno.

U drugom poluvremenu, Milan je delovao mnogo bolje, a Yepes je čak propustio idealnu priliku da dovede domaćine u goste. Povučeni Totenhem ipak je dočekao svoju šansu, a fantastičan gol Ibrahimovića u 94. minutu poništen je zbog ofsajda.

U drugom meču večeri, Valensija i Šalke odigrali su 1:1. Najzaslužniji za odličan rezultat Nemaca jeste neuništivi Raul Gonzales koji je postigao izjednačujući pogodak.

Večeras se igraju još dva meča, a snage će odmeriti Roma i Šahtjor, odnosno u velikom derbiju, Arsenal i Barselona.