Start Sport Liga šampiona: Blistavi Ronaldo doneo pobedu Realu!

Liga šampiona: Blistavi Ronaldo doneo pobedu Realu!

Cristiano Ronaldo

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Juventus sa 2:1 u derbiju drugog dana 3. kola Lige šampiona.

Već u četvrtom minutu u derbiju večeri Real je poveo protiv Juventusa. Gol je postigao Ronaldo koji je obišao Bufona i lagano smestio loptu u mrežu nakon sjajne aistencije Di Marije. Iako je primio rani gol, Juventus je, barem na početku, bio mnogo bolji rival. Nakon serije udaraca ka golu Kasiljasa napokon je mrežu zatresao Fernando Ljorente u 22. minutu. Kaseres je odlično centrirao sa desne strane, udarac Pogbe je golman Reala nekako zaustavio, ali je bivši napadač Bilbaa bio na pravom mestu mestu.

Cristiano Ronaldo, Gianluigi Buffon

Ipak, izjednačenje gostiju kao da je probudilo Real koji je na ovom meču lako stizao do golova. U 28. minutu nakon kornera sa leve strane Kjelini je oborio Ramosa, a siguran izvođač penala bio je Ronaldo. Tim rezultatom je i okončano poluvreme, a već u 49. minutu gosti su ostali sa desetoricom na terenu. Kjelini je dobio direktan crveni i to zbog prekršaja nad Ronaldom. Ostaje pitanje da li je defanzivac Juventusa zbog lakta zaslužio da bude isključen. Ostatak meča prošao je u blagoj dominaciji Reala, ali nije bilo promene rezultata.

Autor: b92.net