Start Sport Liga šampiona: bez iznenađenja na Kamp Nou

Liga šampiona: bez iznenađenja na Kamp Nou

Fudbaleri Barselone i Reala odigrali su 1:1, što je Kataloncima bilo više nego dovoljno da se plasiraju u finale Lige šampiona.

Bez obzira što je posle kontroverznog prvog meča praktično sve bilo rešeno, Barselona je napadala od starta, ali Iker Kasiljas još jednom dokazao da je jedan od najboljih golmana sveta. Na drugoj strani, Real je tek povremeno pretio, ali je rezultat nakon prvog dela ostao 0:0.

Real se oslobodio pritiska u drugom delu meča, ali onda sjajni Inijesta pronašao Pedra koji je u 54. minutu postigao gol i definitivno zapečatio sudbinu Madriđana. Samo šest minuta kasnije Real izjednačava pogotkom Marsela, ali u narednih pola sata nije došlo do preokreta.

Nažalost, ni ovaj meč nije prošao bez jedne velike sudijske greške, jer je Belgijanac De Bleker poništio gol Ronalda zbog navodnog prekršaja nad Ćavijevem, iako se ispostavio da je u stvari Portugalac bio odgurnut. Barselona tako odlazi u finale gde će verovatno čekati Mančester Junajted, koji dočekuje na svom terenu nemački Šalke.