Start Sport Liga šampiona: bez ijednog iznenađenja u revanšima

Liga šampiona: bez ijednog iznenađenja u revanšima

U polufinalu Lige šampiona igraće Real, Barselona, Šalke i Mančester Junajted.

Sva četiri tima u prvim mečevima stekli su veliku ili nenadoknadivu prednost, pa u revanšima gotovo i da nije bilo uzbuđenja, barem kad je reč o tome ko će u narednu rundu. Nakon što su očekivano, Mančester Junajted i Barselona završili posao u utorak, juče su isto učinili Šalke i Real Madrid.

Nakon šokantne pobede od čak 5:2 u Milanu, Šalke ni duel kod kuće nije počeo zatvoreno. Inter je nešto pokušavao da uradi, ali stvarao je vrlo malo prilika. Stvari su postale još gore kada je Raul postigao gol za domaćina na samom kraju prvog poluvremena. U nastavku meča Inter ekspresno izjednačava, ali nakon toga ne uspeva sa stvaranjem novih šansi. Na kraju, Šalke to kažnjava asistencijom Raula nakon koje je gol postigao Hevedes. Konačan rezultat, Šalke 2, Inter 1.

Ni u drugom duelu nije bilo neizvesnosti, iako su fudbaleri Totenhema najavljivali da će pokušati nemoguće. Oba tima stvarala su dosta šansi, a Totenhem je u tri navrata tražio i jedanaesterac, međutim, nijednom ga nije dobio.  Sve je bilo rešeno u 50. minutu kada je Ronaldo uputio šut, a Gomez traljavo intervenisao i dopustio lopti da se otkotrlja u mrežu.

Do kraja meča bilo je još šansi, ali je rezultat ostao 1:0 za Real.