Start Sport Liga Evrope: Mančester Siti odveo Porto na rub provalije

Liga Evrope: Mančester Siti odveo Porto na rub provalije

Fudbaleri Mančester sitija slavili su posle preokreta protiv Porta sa 2:1 (0:1) i najavili eliminaciju branioca titule već u 1/16 finala Lige Evrope.

Photobucket

Prvih dvadesetak minuta proteklo je u inicijativi Porta koji je u 15. minutu imao dobru šansu, ali je udarac Rolanda glavom završio preko prečke pošto se isprečio jedan igrač Sitija. Siti se u nastavku malo oslobodio, napravio nekoliko dobrih akcije od kojih je najbolju propustio da u gol pretvori Baloteli. Ali, Porto je nastavio da preti, posebno preko krila, i to mu je donelo prednost u 29. minutu.
Brazilac Hulk je prošao po levoj strani i uputio oštar centaršut u peterac gde se ubacio Varela i loptu samo preusmerio u mrežu. Džo Hart je uspeo da loptu zakači nogom ali nedovoljno da bi je zaustavio.

Photobucket

U drugom delu Siti je zaigrao konkretnije, Baloteli je opasno pretio Eltonu, a onda su gosti izjednačili u 55. minutu. Posle centaršuta sa leve strane Alvaro Pereira je krenuo na loptu, nije primetio Marija Balotelija iza leđa koji ga je gurnuo tek toliko da Portugalac rukom udari loptu i prevari svog golmana.
U nastavku meča ni jedan tim nije srljao ka golu rivala, zadovoljniji rezultatom bio je Siti za koji je u poslednjih osam minuta igrao Aleksandar Kolarov koji je zamenio Davida Silvu.

Photobucket

Samo nekoliko minuta kasnije Siti je neočekivano stigao do preokreta. Brzu kontru odigrali su Englezi, Jaja Ture je utrčao u kazneni prostor i nesebično na drugoj stativi proigrao Serhija Kuna Aguera koji je posle samo pet minuta u igri postigao gol za 2:1.

Izvor: b92.net