Start Sport Liga Evrope: Dinamo Zagreb i Borusija Dortmund ispali

Liga Evrope: Dinamo Zagreb i Borusija Dortmund ispali

Hrvatski šampion poražen je kod kuće od PAOK, dok vodeći tim Bundes lige nije uspeo da savlada Sevilju.

Dinamo je zaostajao bod za gostima iz Grčke, pa je bilo potrebno da pobedi kako bi prezimio u Evropi, prvi put posle više od 40 godina. Međutim, PAOK-ova odbrana delovala je savršeno tokom celog meča, a Salpingidis je pogotkom u 60. minutu doneo prednosti Grcima, koji su umeli da je sačuvaju do kraja, i tako zauzmu drugo mesto u grupi, iza Viljareala.

U najinteresantnijem duelu u Sevilji su se sastali domaća Sevilja i Borusija iz Dortmunda. Gostima je bila neophodna pobeda, pa su u meč ušli vrlo agresivno i uspeli su da dođu do pogotka već u 6. minutu meča. Sevilja je međutim preokrenula rezultat na 2:1,a  Neven Subotić je izjednačio na 2:2. Ovaj rezultat ostao je aktuelan do kraja, što znači da je Borusija kao vodeći tim Bundeslige na kraju zauzela tek poražavajuće treće mesto, iza Pari Sen Žermena i Sevilje.