Start Sport Kup Srbije: Partizan nastavio da teroriše Zvezdu

Kup Srbije: Partizan nastavio da teroriše Zvezdu

U prvim mečevima polufinala Kupa Srbije, Vojvodina je savladala Slobodu sa 2:1, dok je Partizan pobedio večitog rivala rezultatom 2:0.

Partizan je tako samo nastavio već davno uspostavljenu dominaciju, a crveno-belima nije pomogao ni novi trener Robert Prosinečki, kao i činjenica da su ovog proleća startovali sa tri prvenstvene pobede. Partizan je poveo rano, već u četvrtom minutu kada je šut Smiljanića u mrežu vešto skrenuo Princ Tagoe. Ostatak poluvremena prošao je u relativno ravnopravnoj igri, gde su oba tima propustila nekoliko izglednih prilika.

Drugi deo igre počeo je po scenariju iz prvog poluvremena. Nakon centaršuta Babovića u četvrtom minutu nastavka u skoku je najbolj bio Tagoe, koji je tako nastavio fenomenalnu seriju pogodaka i pokazao da je sjajna investicija Partizana. Nakon drugog primljenog gola Zvezda je nastavila da traži jedan gol koji bi joj dao više nade pred revanš na svom stadionu, ali su strelci nastavili sa promašajima. Partizan je takođe imao dve stopostotne prilike, ali rezultat je do kraja meča ostao nepromenjen.