Start Sport Kup Kralja: Prednost za Barselonu

Kup Kralja: Prednost za Barselonu

Fudbaleri Barselona napravili su preokret i sa 2:1 (0:1) savladali Real Madrid na “Santjago Bernabeu” u prvom meču četvrtfinala Kupa Kralja.

Posle uvodnih 11 minuta bez gol šansi, Real Madrid je poveo pogotkom Kristijana Ronalda koji je dobio sjajnu loptu od Karima Benzema sa svoje polovine, utrčao u kazneni prostor gde je “biciklicom” zbunio Đerara Pikea, a onda udarcem po zemlji loptu poslao Pintu kroz noge u mrežu.

Real je izdržao pritisak Katalonaca do kraja poluvremena, ali je loše počeo drugo. Već u trećem minutu nastavka igre Barselona je izjednačila posle prekida. Lopta je posle kornera Fabregasa sa leve strane preletela sve igrače na prvoj stativi, ali je na drugu dotrčao kapiten Barse Karles Pujol, pobegao Pepeu i glavom savladao nemoćnog Kasiljasa.

Katalonci stižu do preokreta 15 minuta pre kraja. Tokom većeg dela meča nevidljivi Mesi je sjajnom loptom pronapao Erika Abidala iza leđa odbrane Reala, a Francuz je spoljnim delom stopala poslao u dalji ugao gola Reala.

Izvor: b92.net