Start Sport Kraj agonije: Srbija ne ide u baraž za EP

Kraj agonije: Srbija ne ide u baraž za EP

Jučerašnji meč s Slovenijom bio je poslednji čin u mučenju koje je trajalo više od godinu dana.

Tim sastavljen od fudbalera najvećih evropskih klubova obrukao se porazom od Slovenije s 1:0, a jedini gol pao je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i to s 40 metara, nakon ogromne greške golmana Jorgačevića. Bez obzira što je srpskoj reprezentaciji trebala pobeda, od starta smo igrali samo s jednim napadačem i za prvih 45 minuta uputili smo nula šuteva na gol protivnika. Slovenci nisu delovali ništa bolje od nas, pa se činilo da gledamo meč dva vrlo loša protivnika.

Poslednju nadu da Srbija može u baraž prokockao je Nemanja Vidić, katastrofalno izvevši penal kad je praktično samo dodao loptu golmanu Handanoviću. Tako se na kraju desila neviđena bruka, jer se ispred nas na kraju našla vrlo skromna reprezentacija Estonije, protiv koje smo u dve utakmice uzeli samo jedan bod.