Start Sport Iznenađujuće lak trijumf Srbije

Iznenađujuće lak trijumf Srbije

Fudbalska reprezentacija je nakon vrlo ubedljive igre lako savladala domaću selekciju Izraela u prijateljskom meču u Tel Avivu sa 2:0.

Izabranicima selektora Vladimira Petrovića ovo je bila poslednja provera pred nastavak kvalifkacija za EURO 2012, jer naša reprezentacija dočekuje Severnu Irsku 25. marta u Beogradu. S obzirom da selekcija Srbije ima tek četiri boda iz četiri meča, do kraja su potrebni trijumfi na praktično svih šest preostalih mečeva.

U jučerašnjem duelu, “Orlovi” su od starta krenuli žestoko. Nizale su se šanse (najizgledniju je promašio Dragan Mrđa) ali je nagrada stigla u 23. minutu. Posle jednog od brojnih napada pa desnoj strani, Bane Ivanović je konačno skroz probio odbranu rivala, centrirao u sredinu gde je na šest metara od gola Tošić pobegao čuvaru i zakucao loptu u mrežu.

Naši fudbaleri nastavili su da dominiraju i u drugom poluvremenu, a svu neizvesnost oko rezultata odložio je Veseljko Trivunović, koji je pogodio mrežu domaćina 15 minuta pre kraja meča.