Start Sport Evropski oproštaj Partizana

Evropski oproštaj Partizana

Porazom od Arsenala u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona Partizan je završio svoje učešće u najelitnijem evropskom fudbalskom takmičenju. U meču koji se odvijao gotovo identično kao i prvi susret dve ekipe u Beogradu, i konačni rezultat bio je isti – 3:1.

Kako se i očekivalo, Arsenal je kontrolisao posed lopte i veći deo meča igrao na protivničkoj polovini, ali su se fudbaleri Partizana odlično branili i Arsenal nije imao prave šanse sve do 30 minuta, kada je čini se prestrogo dosuđen penal nakon starta Marka Jovanovića nad Robinom Van Persijem. Van Persie je sa bele tačke doveo Arsenal u vođstvo, i tim rezultatom je završen prvi deo meča. I u nastavku je Arsenal držao loptu u nogama, ali je sjajan kontranapad Partizana doveo do izjednačenja. Strelac je ponovo bio Cleo, koji je jedina dva gola u takmičenju (ne računajući kvalifikacije) postigao upravo protiv Arsenala. Kako je vreme isticalo, a Arsenalu bila neophodna pobeda za prolazak u narednu rundu, Wenger je na teren poslao hitrog Walcotta koji je u 73 minutu doneo željeni gol Arsenalu, da bi odlični Sami Nasri stavio tačku na meč četiri minuta kasnije postigavši gol za konačnih 3:1. Oba gola došla su kao plod grešaka Marka Jovanovića, koji iza sebe ima partiju za zaborav.

Iako nisu zabeležili ni jedan bod u šest mečeva, crno-beli moraju biti zadovoljni svojim evropskim učinkom, pogotovo u mečevima sa Arsenalom u kojima su pružili sasvim solidan otpor. Nadajmo se da će iduće sezone nastaviti tamo gde su stali.

U drugom meču grupe Šahtjor je na domaćem terenu savladao Bragu sa 2:0 i tako potvrdio prvo mesto u grupi, dok će Braga morati da se zadovolji učešćem u Ligi Evrope.

U ostalim grupama nije bilo većih iznenađenja. Najzanimljivije je bilo u grupi E, gde je Romi bila potrebna pobeda nad Klužom kako bi dospela do drugog mesta. Rimljani su kiksirali i odigrali 1:1, ali su ipak prošli dalje zahvaljujući Bajernu koji je na svom terenu savladao Bazel (3:0). U grupi F je sve bilo poznato još pre poslednjeg kola, a u mečevima bez takmičarskog značaja Olimpik Marselj je savladao Čelsi (1:0), dok je moskovski Spartak odneo pobedu (2:1) nad Žilinom koja je, uz Partizan, ostala jedina ekipa bez osvojenih bodova. Ajaks i Okser su u grupi G vodili borbu za Ligu Evrope. Holanđani su u gostima pobedili Milan sa 2:0 i tako obezbedili opstanak u Evropi, dok je Okser u Madridu izgubio sa 4:0 od kombinovanog sastava Reala, uz het-trik Karima Benzeme.

Žreb za osminu finala održaće se 17. decembra.