Start Sport EURO 2012: Englezi i Francuzi miroljubivi

EURO 2012: Englezi i Francuzi miroljubivi

Reprezentacije Engleske i Francuske odigrale su nerešeno 1:1 (1:1) na Donbas areni u Donjecku u prvoj utakmicu prvog kola u okviru grupe D.

U derbiju dana očekivano je došlo do remija. Englezi su poveli golom Džoliana Leskota u 30. minutu, ali su Francuzi preko Samira Nasrija stigli do izjednačenja u 39. minutu. Francuska je i na osmoj utakmici u nizu na velikim takmičenjima ostala bez pobede, a Engezi su i dalje bez pobede na premijernoj utakmici na Evropskim prvenstvima.

null

Na utakmici koja je odigrana u Donjecku Francuzi imali više šuteva ka golu, veći posed lopte, više kornera i preciznih dodavanja, ali nisu bili bliži pobedi, pa konačan rezultat 1:1 odslikavao realno stanje na terenu. Francuzi nisu impresionirali, Englezi još manje, a selektori Hodžson i Blan verovatno računaju na bodove u mečevima sa Ukrajincima i Šveđanima.

IZVOR: b92.net