Start Sport Edin Džeko konačno proradio

Edin Džeko konačno proradio

Mančester Siti pobedio je u poslednjem meču 34. kola Premijer lige Blekburn u gostima s 1:0.

Bez obzira što u gostima nije pobedio još od decembra, tim Roberta Mancinija dobro je otvorio utakmicu, kontrolisao je posed lopte i stvarao prilike, ali nikako nije uspevao da postigne vodeći pogodak. Blekburn, koji je odavno u agoniji i žestoko se bori za opstanak pretio je nekoliko puta, ali je poluvreme završeno bez golova.

Siti je nastavio sa napadima u drugom poluvremenu, a trener gostiju pojačao je ofanzivu ulaskom Edina Džeka. Samo četiri minuta nakon ulaska na teren, upravo je reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao vodeći gol, njegov prvi u Premijer ligi. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za novi trijumf “Građana” koji su sada nadomak kvalifikacija za Ligu šampiona, jer imaju 4 boda više od Totenhema ali i jednu utakmicu manje.