Start Sport Ana osigurala duel sa Jelenom Janković

Ana osigurala duel sa Jelenom Janković

null

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo, pobedom nad Jang-Jan Čen iz Kineskog Tajpeha. Ivanovićeva je do trijumfa došla sa 7:5, 1:6, 6:4, posle dva sata i 18 minuta.

U trećem kolu, Anina protivnica biće Jelena Janković, koja je slavila protiv Portugalke Marije Žoao Keler u tri seta. vanovićeva je sjajno počela meč, dobila je prva tri gema, bila je blizu i da napravi dupli brejk, ali Čen je uspela da se ‘upiše’ a odmah zatim i vrati brejk zaostatka. Nije se devojka iz Kineskog Tajpeha tu zaustavila, nastavila je da koristi pad u igri srpske teniserke i dobivši pet gemova u nizu stigla je na korak od seta (5:3).

null

To ipak nije bio kraj prvog seta, Ana je smanjila na 5:4, a zatim je usledio izuzetno dramatičan gem. Srpska teniserka je spasila dve set lopte i uspela je da izjednači na 5:5. U nastavku seta Ivanovićeva je dobila i preostala dva gema i ipak je uz dosta muke povela sa 1-0 (7:5). U drugom setu usledio je Anin pad, što je njena protivnica iskoristila i vrlo lako povela sa 4:0. Ivanovićeva je tek u petom gemu uspela da prekine njen niz, da bi se potom predala i prepustila Čen taj set.

Ana je u odlučujućem setu krenula agresivno, odmah je došla do brejka, a potom uz male probleme povela sa 2:0. U naredna dva gema obe teniserke su sačuvale svoje servise, ali je Ivanovićeva to učinila malo lakše od svoje protivnice. Najbolja teniserka je vrlo brzo došla do novog brejka za vođstvo od 4:1, ali joj je Čen istom merom uzvratila. U narednim gemovima su obe bile sigurne pri servis gemovima, da bi Ana u desetom gemu sigurno odservirala za meč.

Izvor: sport.b92.net